Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Od barteru do bitcoina - projekt w ZSP w Rynie

2019-06-26 11:00:00 (ost. akt: 2019-06-26 11:22:40)

Autor zdjęcia: Arch. ZSP w Rynie

W ramach projektu „Od barteru do bitcoina” uczniowie ryńskiej szkoły wiele dowiedzieli się na temat pieniądza, jego historii, gdzie i kiedy można go używać. Projekt zakończył się 8 czerwca br.

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie wycieczką do Centrum Pieniądza w Warszawie 8 czerwca oficjalnie zakończyli realizację projektu „Od barteru do bitcoina” sponsorowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Fundację NIDA.

We wrześniu 2018 r. uczniowie zespołu podzieleni na dwie grupy (ponad 30 osób), młodszą i starszą, realizowali założenia projektowe. Spotkania odbywały się raz w tygodniu. W tym czasie uczyli się poszukiwania informacji na temat pieniądza, jego historii oraz tego, gdzie i kiedy można go używać.

Przedstawiciele placówek bankowych z Mrągowa i Rynu: pan Wojciech Kozioł i pani Kamila Polak przeprowadzili w szkole pogadanki na temat banku, oszczędzania i mądrego gospodarowania pieniądzem. Natomiast Paulina Pukin, nasza absolwentka, a obecnie doktorantka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, poprowadziła w języku angielskim warsztaty pisania biznes planu ze starszą grupą projektową.


Obie grupy uczyły się, jak wykorzystać angielski w sytuacjach życiowych, a w praktyce umożliwiła im to wizyta w restauracji Hotelu Zamek Ryn, gdzie uczniowie zamawiali potrawy w języku angielskim ze specjalnie stworzonego dla nas menu.
Działań projektowych było wiele, m.in. utworzenie monetarnej mapy świata, czy też obsługa bankomatu za granicą . Głównym bohaterem naszych działań był pieniądz oraz jego zastosowanie w praktyce.

Finałem projektu był Dzień Pieniądza w szkole, gdzie cała społeczność szkolna wzięła udział w prezentacji scenek na temat pieniądza i jego użycia, spotkaniem z bankowcem oraz możliwością zakupienia w sklepiku zabawek i pluszaków, gdzie walutą był język angielski, a wszystko to w rytmie znanej wszystkim piosenki ABBY "Money, money, money".

Zaproszeni goście z Urzędu Gminy, pani sekretarz Monika Chyła, dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele i uczniowie mogli zobaczyć i ocenić pracę uczniów biorących udział w projekcie, który odbył się dzięki wsparciu wielu życzliwych osób.
Projekt realizowały nauczycielki języka angielskiego Małgorzata Perzan i Dorota Majkowska, także autor i koordynator działań projektowych.Fot. Arch. prywatne
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages