Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Inauguracja projektów aktywizacji społecznej, edukacyjnej, zawodowej

2019-02-27 11:18:26 (ost. akt: 2019-02-27 11:21:35)
W projektach weźmie udział w sumie 77 uczestników

W projektach weźmie udział w sumie 77 uczestników

Autor zdjęcia: Arch. UMiG Ryn

W Urzędzie Miasta i Gminy w Rynie 22 lutego 2019 r. odbyła się inauguracja projektów aktywizacji społecznej, edukacyjnej i zawodowej „Jutro jest dla nas we wspólnej przestrzeni” – projekt I, projekt II oraz projekt III, realizowanych przez Stowarzyszenie Doradców na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w partnerstwie z Gminą Ryn.

Projekt ten jest współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem poszczególnych projektów jest zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej osób zagrożonych ryzykiem ubóstwa i/lub wykluczenia społecznego, w wieku 18 – 64 lata, zamieszkałych w 100% na obszarze rewitalizacji w mieście Ryn poprzez objęcie ich w okresie od 01.01.2019 r. do 29.02.2020 r. usługami aktywnej integracji.

Każdy z trzech projektów kierowany jest do innej grupy odbiorców, z następującymi problemami:
- bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych oraz potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności (projekt I – 25 osób)
- uzależnienia lub przemocy w rodzinie ( projekt II – 24 osoby)
- bardzo niski potencjał do podjęcia zatrudnienia (niskie kwalifikacje i kompetencje zawodowe, małe doświadczenie zawodowe) (projekt III – 28 osób)
W ramach projektu będą przeprowadzone zajęcia z psychologiem, brokerem edukacyjnym, poradnictwo indywidualne z psychologiem i doradcą zawodowym, zajęcia grupowe (warsztaty z psychologiem, doradcą zawodowym, warsztaty wizerunku i autoprezentacji), kursy i szkolenia zawodowe oraz staże zawodowe.

Rekrutacja została przeprowadzona przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rynie, podczas której wyłoniono 77 uczestników projektów. Do zadań MGOPS należy także praca socjalna przez cały okres realizacji projektów.


Źródło: UMiG w RyniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages