Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Policjanci z Rynu trzeźwość sprawdzą w 15 sekund

2019-01-09 08:55:42 (ost. akt: 2019-01-09 08:59:48)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Ryńscy policjanci otrzymali nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow. Posłuży on do eliminowania z dróg pijanych kierowców jak również eliminowanie z jezior nietrzeźwych sterników. Nowe urządzenie zostało zakupione z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rynie, a przekazał je policjantom burmistrz miasta i gminy Ryn Jarosław Filipek.

7 stycznia pierwszy zastępca komendanta powiatowego Policji w Giżycku kom. Sławomir Ozygała oraz kierownik Posterunku Policji w Rynie mł. asp. Krzysztof Korecki odebrali z rąk burmistrza miasta i gminy Ryn Jarosława Filipka urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

AlcoBlow jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w organizmie. Jeśli funkcjonariusz stwierdzi za pomocą AlcoBlow, że kierowca lub sternik jest pod wpływem alkoholu konieczne będzie zbadanie go na innym urządzeniu, które zmierzy ilość alkoholu w jego organizmie i posłuży za dowód w sprawie.

Jeden cykl pomiarowy urządzenia zajmuje około 15 sekund w związku z czym policjant ma możliwość sprawdzenia w krótkim czasie dużej liczby kierujących.

Jest to kolejne urządzenie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w walce z tak poważnym zagrożeniem jak pijani kierujący i sternicy.

KPP Giżycko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages