Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Ryńskie wydarzenia jako element promocji miasta Cittaslow

2018-02-04 17:00:55 (ost. akt: 2018-02-05 09:03:08)
Otwarcie sezonu żeglarsko – turystycznego 2017

Otwarcie sezonu żeglarsko – turystycznego 2017

Ważny element członkostwa w Sieci Miast Cittaslow odgrywa promocja, której celem jest wskazanie zalet życia w mniejszym mieście, takich jak występujące walory przyrodnicze, ciekawe dziedzictwo historyczne, dobrej jakości lokalne wyroby oraz gościnność, dla każdego kto szuka wytchnienia od codziennego pośpiechu.

Promocja miasta ma również za zadanie przyciągnięcie turystów, którzy szukają miejsca do odpoczynku, gdzie życie płynie wolniej i panuje przyjazna atmosfera. Między innymi takim sposobem promowania miast dobrego życia są lokalne imprezy, które podkreślają lokalność i obyczaje każdego z miast. Jest to także możliwość na poprawę ich atrakcyjności oraz konkurencyjności.

Miasto Ryn również wyróżnia się imprezami organizowanymi cyklicznie w sezonie letnim, które przyciągają co roku dużą liczbę turystów. Podczas wydarzeń organizowanych w Rynie turyści mają możliwość zapoznania się z lokalną kulturą i tradycją.

Cykliczne imprezy w Rynie:

1) Wielkie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego i Turystycznego – kwiecień/maj, Ekomarina przy nabrzeżu Jeziora Ryńskiego, w programie m.in. pokazy sprzętu wodnego, kursy motorówkami i statkiem oraz uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego i turystycznego przez Burmistrza Miasta i Gminy Ryn.

2) Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ryn – maj, Strzelnica Sportowa „Sokół” w Rynie.

3) Żeglarski Festyn Rodzinny – lipiec, Ekomarina przy nabrzeżu Jeziora Ryńskiego, w trakcie imprezy m.in. regaty o Puchar Prezesa ryńskiej Ekomariny a także wiele atrakcji dla rodziców i dzieci.

4) Dni Rynu – lipiec, w programie wiele atrakcji, m.in.: turnieje sportowe, jarmark regionalny, festyn rodzinny z konkursami i zabawami dla dzieci oraz dorosłych, koncerty a także spektakle teatralne i dzień otwarty Muzeum.

5) Ryńskie Smalcowanie z Ogórczeniem – sierpień, nabrzeże Jeziora Ryńskiego, festyn kulinarny, w programie m.in. Mistrzostwa Polski w Rzucie Ogórkiem – Parami oraz Regionalny Konkurs na Najlepszy Smalec i Ogórki Kiszone.

6) Festiwal Kultury Średniowiecza „Masuria” – sierpień, wydarzenie rozpoczyna się barwną paradą średniowieczną ulicami miasta. Do stałych punktów programu należą turnieje: rycerski i konny, pokazy walk rycerskich, konkursy i zabawy plebejskie, średniowieczne scenki rodzajowe a także wieczorne widowisko historyczno - batalistyczne w amfiteatrze nad jeziorem Ołów. Całemu wydarzeniu towarzyszy jarmark rękodzieła z pokazami warsztatowymi dawnego rzemiosła.

7) Niedziela Cittaslow – ostatnia niedziela września. Świętowanie tego wydarzenia rozpoczyna się już w tygodniu poprzedzającym niedzielę. W Rynie podczas Tygodnia Cittaslow odbywają się imprezy edukacyjne, kulturalne i sportowe, promujące dobre życie w miastach sieci Cittaslow oraz przybliżające mieszkańcom wiedzę o ruchu Cittaslow i korzyściach jakie ze sobą niesie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages