środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Miasto Ryn na Festiwalach Cittaslow

2017-12-07 11:03:36 (ost. akt: 2017-12-07 11:10:59)
Festiwal Cittaslow w Kaletach odbył się 20 maja 2017 roku

Festiwal Cittaslow w Kaletach odbył się 20 maja 2017 roku

Autor zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Ryn

Co roku w poszczególnych miastach sieci Cittaslow, organizowany jest Festiwal Cittaslow, mający na celu promowanie miasteczek należących do Sieci Miast Dobrego Życia. Miasto Ryn uczestniczyło w pięciu edycjach Festiwalu, w tym raz było w roli gospodarza.

Coroczne Festiwale Cittaslow są niepowtarzalną okazją do zapoznania się z ofertą wszystkich miast w jednym miejscu. Podczas Festiwali reprezentanci Miasta Ryn, m.in. lokalni artyści i rzemieślnicy, prezentowali na stoisku promocyjnym lokalne rzemiosło oraz walory turystyczno – krajobrazowe. Jest to także okazja dla ryńskich zespołów tanecznych i muzycznych na zaprezentowanie swojego dorobku artystycznego, dlatego też co roku w Festiwalu Cittaslow biorą udział zespoły działające przy Ryńskim Centrum Kultury.

Ważnym wydarzeniem dla Miasta Ryn było zorganizowanie Festiwalu Cittaslow w Rynie, który odbył się 24 maja 2014 roku. Program wydarzenia obejmował m.in. kiermasz wyrobów rzemieślniczych, żywności naturalnej i tradycyjnej, występy zespołów artystycznych oraz liczne konkursy z nagrodami.

Ważnym elementem Festiwalu była konferencja „Miasta Cittaslow a rozwój społeczności“ w Hotelu Zamek Ryn, w której wzięli udział m.in. Arnold Rodenburg - wiceprzewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow, burmistrz Midden-Delfland w Holandii, Gustaw Knut Woie - burmistrz Eidskog w Norwegii, Jarosław Słoma - wicemarszałek województwa warmińsko mazurskiego, prof. dr hab. Krzysztof Skalski - ekspert Polskiej Sieci Cittaslow oraz przedstawiciele samorządów.

Urząd Miasta i Gminy Ryn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages