środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Ryn jako miasto Cittaslow – jak to się zaczęło?

2017-11-07 14:35:08 (ost. akt: 2017-11-07 14:47:30)
21 października 2012 roku w czasie trwania Zgromadzenia Ogólnego międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow w Novellarze we Włoszech Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Józef Karpiński odebrał certyfikat przyjęcia Miasta Ryn do sieci Cittaslow

21 października 2012 roku w czasie trwania Zgromadzenia Ogólnego międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow w Novellarze we Włoszech Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Józef Karpiński odebrał certyfikat przyjęcia Miasta Ryn do sieci Cittaslow

Miasto Ryn swoimi walorami przyrodniczymi, dziedzictwem historycznym oraz spokojem, jaki można tu zaznać, idealnie wpisuje się w ideę sieci miast Cittaslow. Walory te zostały docenione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Cittaslow, co doprowadziło do przystąpienia Rynu do Sieci Miast Dobrego Życia.

Proces wstępowania Rynu do Sieci Miast Cittaslow rozpoczął się od udziału Burmistrza Miasta i Gminy Ryn – Józefa Karpińskiego w Festiwalu Cittaslow w Reszlu, który odbył się w dniach 17-18 września 2010 r. Podczas festiwalu odbyły się warsztaty dla uczestników sieci Cittaslow oraz warsztaty dla pretendentów do sieci Cittaslow.

Kolejne warsztaty dla przyszłych członków Stowarzyszenia Miast Cittaslow odbyły się w dniach 24-25.06.2011 w Hotelu Krasicki, w Lidzbarku Warmińskim, podczas IV Międzynarodowego Zgromadzenia Ogólnego Sieci Miast Cittaslow.
28 lutego 2012 r. odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Finansów, Rolnictwa i Turystyki oraz Sesja Rady Miejskiej w Rynie, na których przedstawiono informację na temat przystąpienia miasta Ryn do sieci Cittaslow. W posiedzeniach tych brali udział również mieszkańcy gminy Ryn.

07 maja 2012 r. odbyła się wizyta w Reszlu, w której brali udział przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Ryn. Miasto Reszel jest opiekunem miasta Ryn, w związku z tym taka współpraca miała za zadanie wsparcie w certyfikacji pretendenta do Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow. Podczas spotkania miała miejsce wymiana informacji na temat etapu wypełnienia kryteriów kwalifikowalności oraz sprawdzenie samooceny miasta przystępującego i porównanie kryteriów z kryteriami uzyskanymi przez miasto opiekuna.

21 października 2012 roku w czasie trwania Zgromadzenia Ogólnego międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow w Novellarze we Włoszech Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Józef Karpiński odebrał certyfikat przyjęcia Miasta Ryn do sieci Cittaslow. Certyfikat odebrał również Burmistrz Miasta i Gminy Olsztynka. Do Stowarzyszenia przyjęte zostały także nowe miasta z Francji, Włoch, Korei, Węgier, Belgii i Portugalii.

UMiG Ryn


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages