Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Narodowe Czytanie zawitało do Rynu

2017-09-05 08:30:26 (ost. akt: 2017-09-05 08:31:04)

Autor zdjęcia: Arch. MBP w Rynie

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego opanowało całą Polskę. Odbyło się także w Rynie (po raz pierwszy).

Organizatorem tego wydarzenia była Biblioteka Publiczna. Mimo że pogoda nie dopisała, to narodowe czytanie i tak się udało. Zmieniono tylko miejsce imprezy. Fragmenty wspomnianego dzieła zamiast przed budynkiem biblioteki odczytano publicznie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy. Dyrektor Biblioteki, Maria Tuczyńska powitała uczestników i przybliżyła ideę akcji społecznej jaką jest Narodowe Czytanie oraz przedstawiła genezę „Wesela”.

Głośne czytanie lektury rozpoczęto Marszem Mendelsona i wejściem Pary Młodej, w rolę której wcielili się Teresa Wasilewska i Zbigniew Waszkielewicz (aktor i pisarz w jednej osobie).

Ogółem w czytaniu wzięło udział 20 osób, m. in.: Jarosław Filipek – przewodniczący Rady Miejskiej w Rynie, Barbara Kowalska - sekretarz Gminy Ryn, Ryszard Jarosz – radny RM w Rynie, Bożena i Katarzyna Cantop, Krystyna Jowsa, Krystyna Kandzia, Danuta Kasperowicz, Beata i Marek Lenczewscy, Jakub Leonik, Katarzyna Lubowiecka-Motyka, Bogusława Marchelewicz-Owczarczak, Mirosław Odojewski, Teresa Piątek, Wanda i Zenon Prokopowicz, Beata Winiarz.

Wydarzenie zakończono wspólnym zdjęciem uczestników akcji oraz degustacją tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję. A wszystko to działo się przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina.

Maria Tuczyńska
Biblioteka Publiczna w Rynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages