Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Kilkumilionowa inwestycja w Rynie

2017-07-07 08:00:00 (ost. akt: 2017-07-10 10:19:57)

Autor zdjęcia: Arch. UMiG Ryn

Gmina Ryn podpisała umowę na roboty budowlane z firmą PRIBO-EPB Sp. z o.o. z Ełku na modernizację i adaptację pomieszczeń byłego przedszkola na działalność kulturalną, edukacyjną, turystyczną i inną. Obiekt będzie się nazywał Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki.

Zadanie to będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. W ramach projektu zostaną zmodernizowane i zaadoptowane pomieszczenia na działalność kulturalną, edukacyjną oraz społeczną. Zmodernizowany budynek będzie siedzibą jednostek kultury. Znajdą tam swoje miejsce także inne organizacje.

Park Edukacji, Kultury i Turystyki będzie trzykondygnacyjny, podpiwniczony, o powierzchni zabudowy 577 m kw. W podpiwniczeniu powstanie kotłownia gazowa, pomieszczenia piwniczne zostaną zmodernizowane na pomieszczenia magazynowe wraz z garażem, sanitariaty, szatnie, dwie garderoby, pomieszczenie techniczne, korytarz i klatkę schodową.

Parter budynku zajmą pomieszczenia biblioteki z wypożyczalnią książek, czytelnią, zapleczem biurowo-socjalnym, sanitarnym oraz przeznaczonym na cele użytkowe zabudowanym i zadaszonym tarasem.

Pierwsze piętro przeznaczone będzie na cele Domu Kultury (sala plastyczna, muzyczna, taneczna, zaplecze biurowo-socjalne i sanitarne).

Drugie piętro to: dwa sanitariaty, korytarz, cztery pomieszczenia administracyjne, klatka schodowa. W budynku będzie zainstalowana winda osobowa oraz podjazd do budynku przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Szacowane koszty całkowite przedsięwzięcia to 4 mln 360 tys. zł, tym dofinansowanie ze środków RPO 3 mln 324 tys. zł.
Zakończenie inwestycji planowane jest na 1 października przyszłego roku.

Źródło: UMiG Ryn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages