Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Muzyka bez zmarszczek - operetka w RCK

2016-10-19 09:00:00 (ost. akt: 2016-10-19 09:47:15)
Seniorzy z Rynu wybrali się na dwudniową, pełną kulturalnych wrażeń wycieczkę do stolicy

Seniorzy z Rynu wybrali się na dwudniową, pełną kulturalnych wrażeń wycieczkę do stolicy

Autor zdjęcia: Arch. RCK

Ryńskie Centrum Kultury zaprasza na niecodzienne wydarzenie- koncert "Muzyka bez zmarszczek"- przeboje operetkowe. Wystąpią: Julia Iwaszkiewicz- sopran, Łukasz Wroński- tenor, Witalij Wydra- tenor, Radosław Kruszyna- akompaniament, Barbara Żurowska Sutt- prowadzenie. Koncert odbędzie się w sobotę 22 października o godz 17. Wstęp jest bezpłatny, wejściówki do odebrania w RCK.

Wydarzenie będzie drugim etapem projektu realizowanego przez RCK "Obudzić się do życia... z kulturą". Poza wysłuchaniem operetki, publiczność będzie również miała możliwość uczestniczenia w podsumowaniu projektu.
W ramach jego pierwszej części 7 października czterdziestoosobowa grupa ryńskich seniorów wyjechała do Warszawy, aby przeżyć dwudniową kulturalną przygodę. Było zwiedzanie miasta i wizyta w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz w Filharmonii Narodowej na koncercie fortepianowym w wykonaniu lLi Yundi- laureata XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz Orkiestry Filharmonii Narodowej. Atrakcji nie zabrakło również dnia następnego. Po śniadaniu seniorzy udali się do Muzeum Narodowego gdzie mieli okazję obejrzeć min. wystawę w galerii Malarstwa Polskiego i wystawę w Galerii Faras. Po dwugodzinnym obcowaniu z dziełami wielkich artystów, seniorzy udali się na obiad a następnie do Parku Łazienkowskiego gdzie mogli zwiedzić min. Ogród Botaniczny. Zwieńczeniem wyjazdu do stolicy była wizyta w Teatrze Wielkim Opery Narodowej gdzie ryńscy seniorzy obejrzeli balet "Bajadera" w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego i Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Opiekunami wyjazdu byli: dyrektor RCK Marek Podskalny, instruktor Elza Fitza oraz Natalia Nieckarz.

Sobotnie podsumowanie działań projektowych i operetka rozpoczną się o godz. 17:00. Podczas podsumowania odtworzona zostanie prezentacja multimedialna, dokumentująca wyjazd seniorów do stolicy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages