Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Niedziela Cittaslow - po prostu dobra zabawa

2014-10-13 13:26:06 (ost. akt: 2014-10-13 13:29:15)
Jednym z punktów była gra miejska "Rynolandia"

Jednym z punktów była gra miejska "Rynolandia"

Autor zdjęcia: Fot. Arch. UMiG Ryn

Niedziela CITTASLOW 2014 odbyła się przy udziale Biblioteki Publicznej w Rynie oraz Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego w Rynie. Obchody rozpoczęliśmy na sportowo, na boisku Orlik odbył się Sołecki Turniej Piłki Nożnej, w którym wzięło udział pięć drużyn.

28 września mieszkańcy, a także goście mogli bezpłatnie obejrzeć Ryńskie Zbiory Muzealne i wystawę w Galerii ,,Z latarnią", które znajdują się w Ryńskim Centrum Kultury.


Najważniejszym punktem obchodów Niedzieli Cittaslow była Gra Miejska „Rynolandia”, zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Rynie. W zabawie udział wzięło pięć drużyn (po 3 osoby każda), w skład której wchodziły osoby spokrewnione. Celem „Rynolandii” było zobligowanie uczestników gry do wspólnej zabawy oraz pogłębienie wiedzy na temat walorów historycznych, kulturalnych, turystycznych i gospodarczych miasta Ryn. Scenariusz został podzielony na pięć kategorii:
- wielkie osobowości w historii Rynu
- turystyka
- handel, usługi i gospodarka na przestrzeni wieków
- kultura
- budownictwo.Każda z drużyn oznakowana została innym kolorem koszulek.
Nagrodą główną „Rynolandii” był bon o wartości 400 zł wręczony osobiście przez Pana Józefa Karpińskiego Burmistrza Miasta i Gminy Ryn. Ponadto każda rodzina otrzymała torbę pełną słodyczy. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników był voucher na grę w kręgle, ufundowany przez Hotel Zamek Ryn. Najmłodsi uczestnicy gry ulicznej otrzymali gry planszowe ufundowane przez bibliotekę. Na zakończenie wystąpił zespół Magnetic.


Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym przy organizacji Niedzieli Cittaslow, w szczególności  wolontariuszom, którzy brali udział przy organizacji gry ulicznej Rynolandia.
UMiG Ryn

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages