środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Sołtysi na dożynkowym torze przeszkód

2014-09-22 07:56:03 (ost. akt: 2014-09-22 08:07:27)
Dożynki w Sterławkach Wielkich

Dożynki w Sterławkach Wielkich

Autor zdjęcia: Arch. UMiG Ryn

Gminne dożynki w Sterławkach Wielkich nie obyły się oczywiście bez konkursu wieńców, turnieju sołectw i rozmaitych zabaw dla uczestników.

14 września w Sterławkach Wielkich odbyły się dożynki gminne. Świętowanie rozpoczęto od podziękowania za plony podczas nabożeństwa w kościele parafialnym w Sterławkach. Następnie korowód dożynkowy z Parafialną Orkiestrą Dętą z Kętrzyna na czele przeszedł na plac przy bibliotece, gdzie licznie przybyłych mieszkańców i gości przywitał Burmistrz Józef Karpiński. Starostowie dożynek przekazali włodarzowi gminy bochen chleba z tegorocznych zbiorów, którym łamano się z uczestnikami święta plonów.


Tradycyjnie już przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Jury w składzie Barbara Kowalska, Jolanta Kołakowska i Elza Fitza miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie cztery wieńce prezentowały się pięknie. Po burzliwych naradach ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce - Sołectwa Orło, Jezioro i Kronowo,
II miejsce - Celina Bojarska z Orła,
III miejsce - Sołectwo Sterławki Wielkie,
IV miejsce - Sołtys i przyjaciele - Stara Rudówka.

Podczas wydarzenia odbywał się kiermasz dożynkowy. Sołeckie stoiska uginały się pod ciężarem domowych wyrobów kulinarnych, serów, miodów, syropów, pierogów, wędlin, rzemiosła i rękodzieła, obok których nikt nie przeszedł obojętnie. Na stoiskach firm "Zetor" Mrągowo i "Amarol" Orzysz można było obejrzeć sprzęt rolniczy.

Pracownicy Ryńskiego Centrum Kultury zorganizowali gry i zabawy z nagrodami dla najmłodszych i nie tylko. Dzieci brały udział w baloniadzie, rzutolandach i malowaniu buziek. Po raz pierwszy odbył się też konkurs dla sołtysów o beczkę piwa. 9 śmiałków z Jeziorka, Kronowa, Ławek (jedyna kobieta), Monetek, Orła, Starej Rudówki, Sterławek Wielkich, Słabowa oraz Tros.


Największą sprawnością fizyczną na torze przeszkód wykazali się sołtysi:
I miejsce - Mirosław Tomaszewicz ze Starej Rudówki z czasem 0:52:37 sekund,
II miejsce - Zdzisław Orzołek ze Sterławek Wielkich z czasem 0:55:34 sekund,
III miejsce - Roman Norko z Tros z czasem 0:55:78 sekund.

W trakcie koncertu dożynkowego wystąpili: Sterławiacy, Zgrana Paka, Ryńskie Wrzosy, Tygiel Folk Banda. W międzyczasie obdyły się pokazy aikido i zumby. Zabawę taneczną specjalnie dla wspaniałej publiczności prowadził zespół Revers.
Organizatorami tegorocznych dożynek byli: Gmina Ryn, RCK, sołectwa Jeziorko, Orło i Kronowo. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i czekamy na kolejną za rok.

UMiG Ryn


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages