środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Regaty 7 Cudów Mazur zakończone

2014-08-26 11:34:37 (ost. akt: 2014-08-26 11:44:24)
Puchary dla najlepszych

Puchary dla najlepszych

Autor zdjęcia: Arch. UMiG Ryn

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy… Tak też było w przypadku regat 7 Cudów Mazur, których finał odbył się 23 sierpnia w Rynie. Tym samym II edycja tego wspaniałego cyklu przeszła do historii.

Na odprawę żeglarze z 8 załóg stawili się w ryńskiej Ekomarinie. Przybyłych przywitał burmistrz miasta i gminy Ryn Józef Karpiński. Gościem specjalnym wydarzenia był Aleksander Doba, polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Jego morskich opowieści słuchało z zaciekawieniem mnóstwo osób.


W samo południe załogi ruszyły do rywalizacji. Kibice w tym czasie mogli obserwować regaty ze strefy kibica, gdzie tradycyjnie stacjonował wielki Energobus z mobilnym centrum naukowym programu “Planeta Energii” w którym można nauczyć się wiele o przewodnictwie i przyjaznej dla środowiska energii odnawialnej. Chętni mogli obserwować regaty z bliskiej odległości, dzięki darmowym rejsom na pokładach najnowszych jachtów stoczni Delphia Yachts.


Chętnie odwiedzane były stanowiska Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich oraz z rowerkami biegowymi dla dzieci. W trakcie trwania regat w strefie odbyły się pokazy pierwszej pomocy, organizowane przez ratowników. Wydarzenie zakończył koncert szantowy zespołu Załoga dr. Bryga, podczas którego nastąpiło wręczenie nagród.

W regatach finałowych Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur zwyciężyła załoga Dariusza Bałdygi, z Emilem Bałdygą i Kamilem Cesarskim na pokładzie. Miejsce drugie wywalczył Aleksander Fereniec wraz z Kamilem Rutkowskim i Marcinem Rutkowskim, a na najniższym stopniu podium stanęła załogo Jacka Daszkiewicza, z Leszkiem Grzeszukiem oraz Pawłem Solińskim na pokładzie.


Cztery biegi finałowe rozegrano w sprzyjających warunkach żeglarskich, przy umiarkowanie silnym wietrze oraz bezchmurnym niebie. Nie obyło się bez zgłoszenia protestów, które szybko rozstrzygnięte zostały przez komisję sędziowską. Oprócz nagród i pucharów, wśród wszystkich finalistów rozlosowano specjalnie przygotowane vouchery na pobyt w mazurskich kurortach turystycznych oraz voucher ufundowany przez stocznię Delphia Yachts, który wygrał Marek Lenczewski z Rynu.
Gratulujemy zwycięzcom!

UMiG RynPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages