Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Tomek Chorzelewski najlepszy w Holandii 2014-08-20 13:08:35 (ost. akt: 2014-08-20 13:20:18)
Tomek Chorzelewski w Holandii

Tomek Chorzelewski w Holandii

Autor zdjęcia: Mariusz Dyszlewski

Tomek od pewnego czasu „sieje postrach” na parkietach w całej Polsce, zwyciężał wielokrotnie w prestiżowych zawodach. Teraz do kolekcji zwycięstw dołączył pierwsze miejsce w Międzynarodowym Festiwal Tańca – „International Hip Hop Dance Festival – The Notorious IBE” w Holandii.


Festiwal odbył się 8-10 sierpnia w Harleen w Holandii. Polskę reprezentowali tancerze ze Szczecina, Rynu i Kętrzyna.


Wyjazd rynian: Tomka Chorzelewskiego (12 lat) i Michała Ćwika (15 lat), tancerzy działającej przy Ryńskim Centrum Kultury grupy „Rynbreakers”, odbył się głównie dzięki wsparciu finansowemu Fundacji „Dzieci Dzieciom”.
Tomek zwyciężał wielokrotnie w prestiżowych zawodach, zarówno indywidualnie (m.in. Międzynarodowe Zawody Tańca ulicznego „Breakmania” w Kętrzynie), jak i w parze z Michałem (Ogólnopolski Turniej Tańca „Kwietniowa Rewolucja” w Słupsku).


Do Harleen przyjechało wielu znakomitych tancerzy z całego świata. W kategorii Bboy Kids Battle (do lat 14) wzięło udział 33 zawodników. 12-letni Tomek wielokrotnie musiał zmierzyć się z tancerzami starszymi od siebie. Jak burza dotarł do półfinału, pokonując po drodze utalentowanego Oskara Świdra z Kętrzyna.


W półfinale nie dał szans młodemu Holendrowi, a w finale jednogłośnie pokonał zawodnika z dalekiej Kolumbii. Tomek został pierwszym tancerzem z Polski, któremu udało się tego dokonać!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. anai #1466148 | 178.23.*.* 21 sie 2014 14:20

    Gratulacje :) ciężka praca i talent i odpowiedni ludzi , którzy to wszystko razem połączą czyli gratulacje dla wszystkich

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages