Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

W weekend bawimy się na Dniach Rynu

2013-07-17 11:35:34 (ost. akt: 2013-07-17 11:42:40)
Podczas Dni Rynu na nudę na pewno nie będzie można narzekać

Podczas Dni Rynu na nudę na pewno nie będzie można narzekać

Autor zdjęcia: Arch. GG

Już w najbliższy piątek rozpocznie się w Rynie trzydniowe święto. Mieszkańcy i turyści będą bawić się na 290. rocznicy nadania miejscowości praw miejskich.

W piątek, 19 lipca będzie można wziąć udział w konkursie telefonicznym i wygrać godzinny rejs statkiem po Jeziorze Ryńskim. Aby otrzymać bilet na rejs wystarczy zadzwonić w godz. 12-12.30 do RCK (87 421 80 61) i odpowiedzieć na trzy proste pytania. 
O godz. 17 odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy "Ryńscy artyści prezentują" w Galerii "Z Latarnią" w RCK.


Główne punkty programu urodzinowych uroczystości zaplanowano na sobotę. Tego dnia z pewnością każdy znajdzie w Rynie coś dla siebie. Już o 7 rano rozpoczną się zawody wędkarskie na nabrzeżu Jeziora Ryńskiego. Niemal cały dzień będzie trwała wystawa prac ryńskich artystów oraz doroczny jarmark regionalny. Mnóstwo atrakcji czeka na dzieci, które na "Wesołym Skwerku" będą szalały na dmuchańcach, zjeżdżalniach i kulach wodnych (godz. 11-20). 
Historie z zamkowego życia opowiedzą gościom rycerze podczas animacji prezentowanych na zamkowym dziedzińcu (godz. 11-15). Nie zabraknie także sportowych emocji - będą Mistrzostwa Gminy Ryn w "Megapiłkarzykach" i Wojewódzkiego Turnieju Plażowej Piłki Nożnej. 
Popołudnie i wieczór warto zarezerwować sobie na muzyczną ucztę. O godz. 14.30 w Gościńcu Ryński Młyn szantowy koncert da Załoga Dr Bryga, a o 18 na Zamku rozpocznie się Biesiada Rycerska. 
Koncerty rozpoczną się o godz. 20, a na scenie wystąpią młodzi ryńscy artyści, Verba oraz gwiazda wieczoru - zespół Varius Manx, z którym z pewnością publiczność zaśpiewa niejeden utwór. Dzień pełen wrażeń zakończy zabawa z dj-em Amigo, która potrwa do godz. 2 w nocy.


Niedzielne świętowanie rozpoczną o godz. 11 Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora RCK. 21 lipca będzie również Dniem Otwartym w muzeum oraz da możliwość oglądania prezentacji Ryńskich Artystów w Galerii "Z Latarnią". O godzinie 12 i o 14 ruszą "Ryńskie Tajemnice", czyli spacer po mieście z przewodnikiem.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages