Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Pisankowe warsztaty w Ryńskim Centrum Kultury

2013-03-27 11:39:31 (ost. akt: 2013-03-27 12:10:11)

Autor zdjęcia: Ryńskie Centrum Kultury

Wielkanocna propozycja dla dzieci, młodzieży i dorosłych- warsztaty z pisanki tradycyjnej, konkurs na najładniejszą pisankę przygotowało Ryńskie Centrum Kultury. Po pracy nad wielkanocnymi ozdobami, swoje miejsce znalazły one na pokonkursowej wystawie.

Pierwsza odsłona świątecznych warsztatów, w których uczestniczyły dzieci, odbyła się 15 marca, Warsztaty odbyły się dwukrotnie. Pierwsze - dla dzieci i młodzieży poprowadziła w sali plastycznej RCK pani Teresa Fijałkowska, na co dzień pracująca w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Rynie.


— Młodzież poznała technikę batikową, czyli zdobienia woskiem pszczelim— informuje Beata wołoszyn z RCKKolejne warsztaty zorganizowano z myślą o osobach 60+. Odbyły się one w świetlicy Związku Emerytów i Rencistów w Rynie, w ramach projektu Akademii Seniorów. organizowanego przez Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej. Zajęcia koordynował pan Krzysztof Marusiński.


Zarówno dzieci, młodzież, dorośli, jak i seniorzy przygotowywali wielkanocne jajka. Oceniała je powołana specjalnie na tę okazję komisja: Teresa Fijałkowska - przewodnicząca, Elżbieta Rudnik i Marek Podskalny. Do konkursu zgłoszono łącznie 44 prace.


Można je zobaczyć na pokonkursowej wystawie.

: 

Nagrodzeni:

PRACE TRADYCYJNE


kategoria
- szkoła podstawowa/ przedszkole: trzy równorzędne wyróżnienia: Marcel Stawicki, Weronika Frydrycy, Roksana Orzechowska

kategoria
– dorośli, prace rodzinne: trzy równorzędne wyróżnienia Bronisława Konopko, Aleksandra Buttner, Agnieszka DrozdPRACE NOWOCZESNE:

Trzy nagrody specjalne: Sternicy (Przedszkole samorządowe w Rynie), Złote Rybki (Przedszkole samorządowe w Rynie), Związek Emerytów i Rencistów w Rynie
kategoria
– szkoła podstawowa: Nagroda główna- Piotr Jędrzejewski
kategoria
- gimnazjum: Nagroda główna- Marta Szewczyk, wyróżnienie- Ada Andrzejewska
kategoria – dorośli,
prace rodzinne: nagroda główna- 2 pisanki: Związek Emerytów i Rencistów w Rynie, cztery równorzędne wyróżnienia: Szymon Osiej; Roksana, Piotr, Wiktor Orzechowscy; Eliza, Sławomir Bławat; Bożena JaszczPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages